2015. máj 27.

Jöhet a sportrehabilitáció!

írta: Gyöngyvirág40
Jöhet a sportrehabilitáció!

A műtét óta nem mozgok eleget, miután nem lehet és nem tudok. Ennek az eredményei:

  • Nem alszom jól, azt is össze- vissza.
  • Kívánom a rossz kajákat, különösen az édességet.
  • Sokkal passzívabb lettem mindenben. Megesik, hogy nincs kedvem semmihez.
  • Többször vagyok kedvetlen.

 este.jpg

Ami most van, az a gyógytorna, ami lássuk be nem a legintezívebb  sportforma. Úszni lehetne, de jelenleg nincs uszodánk. Júniusban indul a sportrehabilitáció, lassan remélem minden visszatér a megszokott kerékvágásba.

Miért ezt választottam, annak ellenére, hogy n nem vagyok hivatásos sportoló? A legfőbb oka, hogy az az edző, aki korábban is foglalkozott velem, és akiben maximálisan megbízom (egy gerincműtét után ez különösen fontos), szakembere. Másrészt akármilyen más edzőt kérdeztem, hogy az ő általa képviselt sportot mikor és milyen formában kezdhetném el, csak tereltek. Ha nem érzed, hogy az edzőt maximálisan profi, hogy el tudod tőle fogadni, amit tanít, amit csinál, ha egy csepp kételyed is van, ne menj el hozzá!

 Nézzük, mi is az a sportrehabilitáció, nem sportolóknak, a teljesség igénye nélkül! Egyszerűen csak azoknak, akik szeretnének mielőbb intenzív testmozgásba kezdeni, a munkájukba visszatérni.

 trx-685413_640.jpg

Sportrehabilitációs szakember az lehet, aki maga is sportol, vagy sportolt. Olyan szakember, aki tanulta a sportrehabilitációt, otthon van az anatómiában. Aki képes követni a gyógyulás folyamatát, aki tudja, mikor léphetünk át a következő fázisba.  A gyakorlatok során funkcionális gyakorlatokat alkalmaz, és figyel, hogy ne terhelje túl a szervezetet, a szöveteket. Figyelembe veszi a szövet gyógyulási folyamatait, azok specifikus terhelési lehetőségeit.

 A legfontosabb szempont a rehabillitáció során, hogy a sérülés előtti állapothoz hasonló, vagy jobb teljesítményt tudjon a kliens produkálni, úgy, hogy az később, akár 10-15 év múlva se legyen áros az egészségére. Ennek érdekében, nem csak a klasszikus gyógytornát tanítja, hanem nagy hangsúlyt fektet a megelőzésre is, speciális gyakorlatokkal.

 És amiben a legjobban bízom, hogy ő majd biztos tudással fogja nekem megmondani, mikor kezdhetek intenzív mozgásformába. Mikor és milyenbe!

 

Szólj hozzá